TOW010327 https://nebulizacja.pl/media/catalog/product/cache/8/image/265x/85e4522595efc69f496374d01ef2bf13/p/u/pulmovol_zdj_cie.jpg CA-MI CAMI 400211
TOW010327
Ocena
5/5
Podziel się

Wyróżniki

Rehabilitacja płuc Trening oddechowy

Opis

PULMOVOL 2500ml (RESPIVOL) - urządzenie do ćwiczenia wdechu. PULMOVOL (RESPIVOL) to urządzenie dla jednego pacjenta przeznaczone do trenowania lub stymulowania powolnego i głębokiego wdechu u pacjentów z powikłaniami oddechowymi. Regularne powtarzanie ćwiczeń z głębokim oddychaniem (IMT) pomaga odzyskać napięcie mięśni biorących udział w oddychaniu, zapewniając poprawę parametrów funkcji oddechowych. PULMOVOL (RESPIVOL) pozwala pacjentowi wizualizować postępy ćwiczeń. Wskazania: Aby zapobiec powikłaniom pooperacyjnym układu oddechowego, Dla pacjentów, którym zalecono leczenie treningu mięśni oddechowych, takich jak pacjenci wykazujący nieprawidłowe funkcjonowanie mięśni oddechowych w chorobach predysponujących do oddychania niewydolność jak POChP (kronika obturacyjna choroba płuc).Przeciwwskazania: RESPIVOL jest przeciwwskazany u pacjentów z odma opłucnową. Skontaktuj się z lekarzem lub terapeutą w celu uzyskania dalszych informacji.Instrukcja używania:PULMOVOL (RESPIVOL) należy zawsze stosować zgodnie ze wskazaniami i instrukcjami lekarza lub terapeuty. Wyjmij urządzenie z opakowania i podłącz rurkę do otworu z filtrem znajdującym się na środku urządzenia. (Rys.1). Cel do osiągnięcia podczas ćwiczeń, musi zostać ustalony przez terapeutę za pomocą ruchomego wskaźnika umieszczonego w prawej kolumnie lub poprzez zaznaczenie wartości długopisem na obudowie. Usiądź wygodnie, aby uzyskać optymalne rozszerzenie płuc. Jeśli nie możesz przyjąć ani utrzymać tej pozycji, wykonaj ćwiczenia oddechowe w dowolnej pozycji, o ile urządzenie pozostaje w pozycji pionowej. Nie przechylać urządzenia, ponieważ zmniejsza to wymagany wysiłek i efektywność ćwiczenia.1) Oddychaj normalnie i zacisnąć usta wokół ustnika. 2) Wdychaj powoli, aż ruchomy pływak w lewej kolumnie (wskaźnik przepływu) zostanie umieszczony MIĘDZY przezroczystym obszarem okna. Podczas wdechu utrzymuj go tak długo, jak to możliwe, pomiędzy oknem. Zauważysz, że prawy ruchomy pływak zaczyna rosnąć. Kontynuuj wdech, starając się dotrzeć do celu wyznaczonego przez terapeutę.3) Wydychaj powoli powietrze przez nos, jednocześnie wyjmując ustnik z ust.4) Użyj dolnego wskaźnika po prawej stronie, aby zaznaczyć osiągnięty poziom.5) Odpoczywaj po każdym głębokim wdechu i oddychaj normalnie.6) Powtórz ćwiczenie zgodnie z wytycznymi i z częstotliwością wskazaną przez lekarza lub fizjoterapeutę.7) Pod koniec ćwiczenia możesz spowodować kaszel w celu usunięcia chusteczką nagromadzonej flegmy.8) Po zakończeniu ćwiczenia umieść rurkę z ustnikiem w górnej pokrywie gniazda.9) Zapisz poziom osiągnięty w dziennej tabeli postępu, aby pokazać go lekarzowi. Zawartość opakowania:A) Respivol; B) Złącze z filtrem; C) Rurka z ustnikiem; D) Szczegółowy opis złącza, filtra i rurki

PULMOVOL 2500ml (RESPIVOL) - urządzenie do ćwiczenia wdechu.

PULMOVOL (RESPIVOL) to urządzenie dla jednego pacjenta przeznaczone do trenowania lub stymulowania powolnego i głębokiego wdechu u pacjentów z powikłaniami oddechowymi. Regularne powtarzanie ćwiczeń z głębokim oddychaniem (IMT) pomaga odzyskać napięcie mięśni biorących udział w oddychaniu, zapewniając poprawę parametrów funkcji oddechowych. PULMOVOL (RESPIVOL) pozwala pacjentowi wizualizować postępy ćwiczeń.

Wskazania:

Aby zapobiec powikłaniom pooperacyjnym układu oddechowego, Dla pacjentów, którym zalecono leczenie treningu mięśni oddechowych, takich jak pacjenci wykazujący nieprawidłowe funkcjonowanie mięśni oddechowych w chorobach predysponujących do oddychania niewydolność jak POChP (kronika obturacyjna choroba płuc).
Przeciwwskazania:


RESPIVOL jest przeciwwskazany u pacjentów z odma opłucnową. Skontaktuj się z lekarzem lub terapeutą w celu uzyskania dalszych informacji.

Instrukcja używania:
PULMOVOL (RESPIVOL) należy zawsze stosować zgodnie ze wskazaniami i instrukcjami lekarza lub terapeuty. Wyjmij urządzenie z opakowania i podłącz rurkę do otworu z filtrem znajdującym się na środku urządzenia. (Rys.1). Cel do osiągnięcia podczas ćwiczeń, musi zostać ustalony przez terapeutę za pomocą ruchomego wskaźnika umieszczonego w prawej kolumnie lub poprzez zaznaczenie wartości długopisem na obudowie. Usiądź wygodnie, aby uzyskać optymalne rozszerzenie płuc. Jeśli nie możesz przyjąć ani utrzymać tej pozycji, wykonaj ćwiczenia oddechowe w dowolnej pozycji, o ile urządzenie pozostaje w pozycji pionowej. Nie przechylać urządzenia, ponieważ zmniejsza to wymagany wysiłek i efektywność ćwiczenia.
1) Oddychaj normalnie i zacisnąć usta wokół ustnika.
2) Wdychaj powoli, aż ruchomy pływak w lewej kolumnie (wskaźnik przepływu) zostanie umieszczony MIĘDZY przezroczystym obszarem okna. Podczas wdechu utrzymuj go tak długo, jak to możliwe, pomiędzy oknem. Zauważysz, że prawy ruchomy pływak zaczyna rosnąć. Kontynuuj wdech, starając się dotrzeć do celu wyznaczonego przez terapeutę.
3) Wydychaj powoli powietrze przez nos, jednocześnie wyjmując ustnik z ust.
4) Użyj dolnego wskaźnika po prawej stronie, aby zaznaczyć osiągnięty poziom.
5) Odpoczywaj po każdym głębokim wdechu i oddychaj normalnie.
6) Powtórz ćwiczenie zgodnie z wytycznymi i z częstotliwością wskazaną przez lekarza lub fizjoterapeutę.
7) Pod koniec ćwiczenia możesz spowodować kaszel w celu usunięcia chusteczką nagromadzonej flegmy.
8) Po zakończeniu ćwiczenia umieść rurkę z ustnikiem w górnej pokrywie gniazda.
9) Zapisz poziom osiągnięty w dziennej tabeli postępu, aby pokazać go lekarzowi.

Zawartość opakowania:
A) Respivol; B) Złącze z filtrem; C) Rurka z ustnikiem; D) Szczegółowy opis złącza, filtra i rurki

Dane techniczne

SKU TOW010327
Kod EAN 000
Grupa produktów Inne
Marka CA-MI
Stawka podatku VAT 8%

Opinie

Bądź pierwszym i oceń produkt

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.